تاریخچه همگرا

شرکت همگرا در سال ۱۳۵۴ با مشارکت جمعی از تجار قدیمی و خوشنام بازار تهران پایه گذاری شد.

درباره ما

در سالهای اولیه فعالیت، شرکت عمدتا به فعالیت تجاری در زمینه واردات انواع کاغذ و لوازم التحریر پرداخت.

این شرکت با سرمایه گذاری در پروژه های مختلف همواره تلاش کرده است، به رسالت خود برای ایجاد تغییرات هوشمند و پایدار در عین رشد و شکوفایی اقتصادی عمل کند.

در این راستا در سال 74 و در آستانه طلوع اینترنت در کشور این شرکت موسس اولین ارائه کننده خدمات اینترنت بخش خصوصی در کشور به نام شبکه آپادانا بود. شرکت آپادانا در طی حدود دو دهه یکی از بازیگران فعال صحنه اینترنت کشور بود و اقدام به تاسیس انجمن کارفرمایان شبکه های اینترنتی نمود.

در سال 85 و در راستای رسالت توسعه درون زا، شرکت همگرایش که تولید انواع کاغذهای برش خورده است در کشور تاسیس شد و فعالیت آن ادامه دارد.

در سال 94، و در آغاز رشد بلاکچین در کشور این شرکت اقدام به تاسیس یکی از اولین صرافی های رمزارز در کشور به نام کوینکس نمود و فعالین این صرافی تا زمان اعلام بانک مرکزی در مورد ممنوع بودن انتقال آزاد ارز به کشور ادامه داشت.

همچنین با هدف توسعه درون زا، ولت سخت افزاری درج در سال 97 پایه گذاری و تولید شد.

در این راستا، شرکت همگرا تلاشهای بسیاری برای ترویج و توسعه فناوری بلاکچین در کشور کرد، که بخشی از آن حمایت از انجمن بلاکچین ایران که بعدا با نام انجمن فناوران زنجیره بلوک ثبت شد، بوده است.

همچنین در سال 1400 شرکت با ایجاد ویکی سرمایه گذاری همگرا تلاش کرد با استفاده از همکاری باز به تجمیع تجربیات و نظرات در این حوزه بپردازد.

در اسفندماه ۱۴۰۰ بر اساس استراتژی اقیانوس آبی، و با توجه به رشد و گسترش جهانی فناوریهای همگرا (یعنی ۴ فناوری اطلاعات، زیستی، شناختی و نانو) شرکت با ایجاد تغییراتی در مدل تجاری خود و همکاری کادر جدید متخصص پزشکی و تغذیه , با رویکرد متابولیک تراپی به حوزه زیستی ورود پیدا کرد و برنامه دارد با اصلاح روش های تغذیه ای، اقدام به مشاوره در زمینه رفع بیماریهای با ریشه متابولیک، نظیر چاقی، دیابت، آلزایمر، پارکینسون و سرطان نماید.

در این راستا پلتفرم سبک زندگی کتونیا پایه گذاری شد تا با رویکرد همکاری باز به بحث آزاد در مورد روزه داری متناوب و رژیم کتوژنیک و توسعه اطلاعات عمومی در این مورد و پایش پارامترهای زیستی افراد با استفاده از فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی پرداخته شود.

همچنین تجهیزات با آخرین فناوری های روز برای پایش سلامت کاربران شناسایی و مورد استفاده قرار گرفته است.